FDA wymaga ograniczyć arsenu w яблочном soku

No Comments

Food and drug administration ogłaszał, że będą ograniczać dopuszczalna ilość arsenu w soku, ale podkreślili, że oni tylko robią tak na wszelki wypadek.

Prawie dwa lata po tym, jak prowadzący consumer watchdog Group opublikowała raport ostrzeżenie wysoki poziom arsenu w soku, food and drug administration ogłaszał, że chce ograniczyć ilość arsenu w soku nie więcej niż agencja oferuje w wodzie pitnej.

Wysoki poziom arsenuWysoki poziom arsenu

Naturalny związek, który zawiera w wodzie i glebie-może powodować bóle głowy, splątanie, biegunka i skurcze u ludzi, i ostatecznie może prowadzić do śmierci. W zakresie regulacji poinformował dziś Urząd fda zaproponował utworzenie 10 części na miliard (części na miliard) “poziom działań”, które pozwolą im dostosować producenci soku jabłkowego.

“FDA dąży do zapewnienia bezpieczeństwa amerykańskich dostaw żywności i zrobić to, co konieczne dla ochrony zdrowia publicznego”, zarządzanie commissioner Margaret A. Hamburg, doktor nauk medycznych, – czytamy w komunikacie. Agencja będzie przyjmowała uwagi na proponowany limit w ciągu kolejnych 60 dni, po czym limit może wejść w życie.

Consumer reports przeprowadzili test z 88 próbek soku jabłkowego od różnych producentów w listopadzie 2011 roku, i okazało się, że 10 procentów poziom arsenu przekracza 10 części na miliard. Konsumentów raporty i inne grupy, zwane poza po raporcie, ale FDA czytamy w dzisiejszym komunikacie prasowym, że czekał tak długo, aż był w stanie przeprowadzić własne badania.

Niezależne badania wykazały również poziomy niektórych producentów samochodów przekracza 10 części na miliard, ale tylko w małych ilościach, i wezwał rodziców nie martwić.

“W czasie, gdy poziom arsenu w soku są bardzo niskie, FDA oferuje poziom działania, aby zapobiec ekspozycji czasami dużo soku jabłkowego z arszenikiem poziomach powyżej tych, które są dozwolone w wodzie pitnej,” Michael r. Taylor, zastępca komisarza FDA do żywności i weterynarii, – czytamy w oświadczeniu.

Co sprawia, że proces trudniejsze, FDA mówi, że dwie butelki tej samej marki soku jabłkowego może mieć zupełnie różne poziomy arsenu.Wysoki poziom arsenu

“Sok sprzedawany jest ani jednej firmy mogą być wykonane z koncentratu, który dosłownie źródeł na całym świecie,” FDA mówi na swojej stronie internetowej. “Jeśli masz wystarczająco dużo soku z takim dostawcą, znajdziesz jeszcze wiele z zwiększona ilość arsenu, niż inne. To może być ze względu na różne ilości arsenu w glebach ogrodu”.

FDA ostrzega również, że organiczny sok jabłkowy nadal będzie takie samo ryzyko, jak arsen nieorganiczne sok jabłkowy.

“FDA nie wiadomo o żadnych danych, które pokazują, że organiczne soki, zazwyczaj mają mniej arsenu, niż nie-organicznego soku jabłkowego,” FDA zaznaczyła na swoim miejscu. “Nawet organiczne jabłka pochodzą z drzew, które rosną w glebie, które mogą zawierać arsen.”

Sok Jest Naprawdę Zdrowy?Sok Jest Naprawdę Zdrowy?

Nawet jeśli nie martwisz się o arsen, sok owocowy nie może być zdrowe śniadanie dziecka, że wielu rodziców myśli, że jest.

“Rodzice otrzymują mieszane wiadomości o sok”, – powiedziała Amy Beck, Md, mph, pediatra u dzieci z ucsf i główny Autor badania konsumpcji soków dla dzieci. “Niektórzy rodzice używają go jako zamiennik cukru-słodzone napoje zamiast wody lub mleka.”

Soki owocowe często zawierają duże ilości cukru –taki sam, jak szklankę z napojem. W 8 uncji Coca-Cola i 8 uncji soku jabłkowego zawiera 27 g cukru, – powiedział Beck.

Zamiast dać dzieciom sok owocowy, eksperci twierdzą, że woda i odtłuszczone mleko są przydatne. I jeśli twoje dziecko jest wybredna eater, istnieje kilka alternatyw pachnący sody.

“Bardzo ważne jest to, że komunikat zdrowia publicznego wskazują, że 100 procent soku owocowego powinna być ograniczona”, – Beck powiedział: “i nie jest używany jako zamiennik sody.”

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *